11 Mart’tan bu yana Netflix popülaritesi

Son zamanlarda herkesin ana gündem maddesi korona virüsü. Peki bu zamanlarda Netflix popülaritesi arttı mı?

Google trends uygulaması sayesinde ufak bir araştırma yaptım. Gördüğüm oranlar ise gerçekten beklediğim gibi. Sonuçlara baktığımızda bazı tarihlerde en yüksek oranı görüyoruz. Kırmızıyla gösterilen noktalar 22 marttan itibaren geçen her hafta sonunu gösteriyor. Ama en hızlı yükselişi ise sokağa çıkma yasağının çıktığı o hafta sonu. Çok hızlı bir şekilde en çok ‘Netflix’ kelimesinin arandığı gün ise 11 Nisan tarihi.

Inkednetflix tablo_LI

Korona zamanlarında, insanların evden çıkamaması daha önce yaptığı bir çok alışkanlığı da değiştirdi. İnsanlar daha çok içerik izlemeye meyilli hale geldi. Bu yüzden bu artışın çok normal ve olağan olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca  ‘Netflix’ ile ilgili aramalarda en çok sorulan sorular ise aşağıdaki tabloda ki gibi. Benim şahsen en çok ilginç bulduğum 3. ve 4. sorular. Toplum kendini izolasyona sokmadan önce insanlar birbirine gidip, film ve dizi geceleri yapıyorlardı ama şimdi ise insanlar sosyal mesafelerine dikkat ettiği için ‘Uzaktan birlikte nasıl bir şeyler izleyebiliriz?’ sorusunun cevabı bu iki soru cevaplıyor aslında.

ençoksorular.jpg

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s